A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Нетішинська гімназія "Енергія" Нетішинської міської ради Шепетівського району Хмельницької області
Нетішинська гімназія "Енергія"

Сьогодні, 7 грудня, відзначається Всесвітній день української хустки.

Дата: 07.12.2021 10:22
Кількість переглядів: 239

Фото без опису

7 грудня в усьому світі святкують День української хустки.

Фото без опису

      Започатковане свято з метою, аби об’єднати жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій.

Фото без опису

      Підтримуйте українські традиції, адже саме вони відрізняють нас від інших народів!!!

Фото без опису

Хустка для українського народу завжди була прикрасою, яка зберігає в собі народні традиції.

Фото без описуФото без описуФото без опису

Фото без описуФото без опису

Фото без опису

Фото без опису

День Української Хустки почали відзначати за ініціативи вінничанки Людмили Станіславенко. Ініціативу підтримали громадські діячі, актори та успішні жінки з України та усього світу. У 2019 році свято відзначили у Іспанії, Канаді, США, Казахстані, Йорданії, Латвії, Індії та Португалії. Цього ж року Людмила Станіславенко ініціювала проведення Дня Української Хустки на державному рівні.

Фото без опису

Хустку, зазвичай, вважають символом прихильності, любові, вірності, прощання та скорботи. Цей незмінний аксесуар є частиною української культурної спадщини. Хустка є оберегом для всіх жінок. Незаміжні дівчатка, зазвичай, на голові носили стрічки, квіти, віночки, а от коли вже жінка йшла під вінець, то вона пов’язувала голову хустиною. Цей атрибут оберігав її та її сім’ю. Хустка вважається символом необхідності. За хусткою розрізняли вік дівчини. Молоді дівчатка покривали голову білою або яскравою хусткою, старші жінки – темною, вдови – чорною. Також хустка свідчила про економічний достаток родини. Заможні жінки постійно носили дорогі шовкові та вовняні хустки. Про це свідчить той факт, що коли на Західній Україні панували поляки, чоловік повинен був працювати 10 днів, щоб купити своїй коханій хустку. Протягом багатьох років хустка була найдорожчим подарунком, оскільки вона завжди символізує домівку та маму.

Фото без опису

До сьогодні на весіллі існує обряд покриття голови нареченої хусткою. Це символізує, що дівчина більше не буде вести дівоче життя та прощається з подругами та гулянками. Цей обряд проводиться свекрухою, мамою нареченого, після зняття фати. Сьогодні хустки поступово повертаються в моду, та завойовують не одне серце модниць. Але саме українська хустка є трендом у всьому світі. Також існує повір’я: якщо ви уві сні побачите хустку, то це дуже добрий знак. Вона, зазвичай, сниться до сватання, зелена – до довгоочікуваної вагітності. Червона хустка символізувала потойбіччя та могла снитися до недуги.

Фото без опису

З нагоди свята українки в різних країнах світу беруть участь у флешмобі «Зроби фото з хусткою». Суть його полягає в тому, щоб одягнути хустку, сфотографуватися в ній, після чого викласти світлину в соціальних мережах із хештегами #Берегине_моя_українська_хустко #УкраїнськаХустка.

Учасники освітнього процесу Нетішинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 приєдналися до флешмобу «Зроби фото з хусткою».

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень