Соціально - психологічна служба

Режим роботи | Дубенський ліцей №5

Робота психологічної служби в ліцеї направлена на створення позитивного мікроклімату в педколективі і сприяє розширенню знань вчителів з питань особливостей вікової психології школярів та психології особистості.

В центрі уваги психолога та соціального педагога – особистість учня, його творчий соморозвиток та самовиявлення. Всі учні, які навчаються у перших класах, систематично проходять опитування з метою визначення рівня готовності до навчання у ліцеї.

Практичний психолог та соціальний педагог допомагають подолати труднощі адаптацій учнів на етапі переходу з початкової ланки до середньої.

Учні 7-9 класів з цікавістю працюють над тестами, які визначають коефіцієнт інтелекту. За результатами тестів спрямовують учнів на професійне усвідомлення, визначення соціальної готовності до життя, профілактики негативних явищ.

Сприяють розвитку здібностей обдарованих учнів. Визначають рівень інтелекту, рівень креативності та пізнавальної активності.

Велику увагу приділяють роботі з дітьми групи-ризику. Проводять діагностику особистості дітей з девіантної поведінки, асоціальних сімей. Встановлюють причини соціального розладу, надають допомогу, щодо їх усунення.

Здійснюють захист психічного здоров`я і соціального благополуччя усіх учасників педагогічного процесу, профілактику психотравм у дітей у зв`язку з ситуацією, що склалася на сході України.

Співпрацюючи з класними керівниками, психологічна служба проводить виховні години, практичний психолог проводить «години психолога», а також службою проводяться тренінги на яких учні знайомляться з вправами які сприяють розвитку пам`яті, уяви фантазії, мислення.

Пропогують здоровий спосіб життя, серед учнівської молоді та педколективу.

Надають допомогу батькам при виникненні проблем у розвитку навчанні та вихованні дітей. Ведуть просвітницьку роботу з актуальних питань на батьківських зборах, визначають особливості сімейного виховання учнів.

Для того, щоб робота психологічної служби була більш результативною соціальний педагог і практичний психолог співпрацюють зі всіма ланками ліцею.