Всесвітній день охорони праці 2025
21:49 15.04.2025
Девіз:
«Революційні підходи до здоров’я і безпеки: роль ШІ та цифровізації
на роботі»
(Revolutionizing health and safety: the role of AI and digitalization at work).
Цьогоріч висвітлюється актуальність та переваги цифровізації на сучасних підприємствах.
Заходи, спрямовані на цифровізацію у сфері безпеки праці дозволяють впроваджувати нові технології та новітні підходи задля безпеки на робочому місці.
Революційні підходи впливають на безпеку та гігієну праці, ефективність використання трудового потенціалу, підвищення продуктивності праці на фоні гарантування прав працівників на охорону праці під час роботи, зокрема:
Окрім того, розглядатимуться нові форми зайнятості, такі як робота на цифрових платформах, а також віддалена, гібридна та дистанційна робота.
ШІ та цифровізація в освітянському просторі
Використання ШІ у роботі педагогів
перевірка тестів, есе, завдань за допомогою ШІ-алгоритмів
використання Google Forms, Chat GPT для аналізу відповідей
віртуальні асистенти
створення відеоуроків
використання електронних журналів із прогнозами успішності учнів
аналіз тенденцій та проблем у навчанні на основі даних
Основні напрямки застосування ШІ у роботі обслуговуючого персоналу
Використання ШІ у навчальному процесі для здобувачів освіти
аналіз рейкових новин
генерація дискусійних тем та аргументів
Впровадження ШІ в систему охорони праці закладу освіти
Переваги впровадження ШІ
Отже роль цифрової трансформації є надважливою у створенні безпечних та здорових умов праці. Для подолання нових викликів усіма зацікавленими сторонами будуть впроваджуватися заходи, направлені на використання сучасних методів роботи, зокрема автоматизацію завдань, аналіз великих даних, використання інтелектуальних цифрових систем та управлінні працівниками за допомогою штучного інтелекту.
Девіз Дня Охорони Праці :
"Передбачати, готуватися та реагувати на кризу - інвестуймо зараз у стійкі системи безпеки і здоров'я на роботі"
Через пандемію COVID-19 уряди країн, роботодавці, працівники та населення в цілому стикнулися з безпрецедентними викликами, пов’язаними з вірусом SARS-CoV-2, та численними наслідками, які він спричинив у сфері праці. Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі буде присвячений стратегіям зміцнення національних систем безпеки та здоров’я на роботі (БЗР), спрямованим на посилення життєстійкості та протидії нинішнім і майбутнім кризам з урахуванням винесених уроків і набутого досвіду в сфері праці.
З того часу, як на початку 2020 року пандемія COVID-19 перетворилася на кризу світового масштабу, вона спричинила глибокий вплив на всі сфери життя. Пандемія торкнулася майже кожного аспекту світу праці – від ризику передачі вірусу на робочих місцях до ризиків щодо безпеки та здоров’я на роботі (БЗР), що виникли внаслідок ужиття заходів з ослаблення поширення вірусу. Зміщення в бік нових форм організації праці, зокрема масштабний перехід на дистанційну роботу, наприклад, створило багато можливостей для працівників, але викликало потенційні ризики щодо БЗР, зокрема психосоціальні ризики та ризики насильства.
У 2021 році Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі присвячений залученню потенціалу елементів системи БЗР, визначених у Конвенції 2006 року про основи, що сприяють безпеці та здоров’ю на роботі (№ 187) . У доповіді до Всесвітнього дня висвітлено питання про те, як нинішня криза демонструє важливість зміцнення систем БЗР, включно зі службами безпеки та охрони здоров՚я на роботі, як на національному рівні, так і на рівні підприємств.
МОП скористається цією можливістю для покращення обізнаності та стимулювання діалогу щодо важливості створення стійких систем БЗР та інвестування коштів у них, для чого будуть висвітлені як регіональні, так і національні приклади зменшення і попередження поширення COVID-19 на робочому місці.
Всесвітній день охорони праці 2025
21:49 15.04.2025
День охорони праці у 2023 році.
09:13 28.04.2023